Máme jeden rôčik

Prisahám, že ak ešte raz uvidím popisok k fotke dieťaťa v zmysle:

“Najväčšie šťastie nášho života” prípadne: “Nevedela som, čo je láska, kým si neprišiel” tak sa asi dogrcám. Občas si inak predstavujem, že aj v 18tich rokoch s trojkou zo správania za fajčenie trávy na školskom dvore, dá nejaká matka foto s podobným popisom.

Nezabudnite ešte vytiahnuť aj míľnikové kartičky s nápisom: “Dnes máme jeden rôčik/prvý zúbok/hrozne veľké hovienko” Som nevedela, že pôrodom strácame okrem mozgovej kapacity aj vek. S tým materstvom (ale aj otcovstvom, aby sme boli fér), akokeby niektorým vymylo mozog a začali sa správať ako deti. Nerozumiem čo sa to deje, že ženy, ktoré predtým boli úspešné v práci, chodili v opätkoch a s bezchybnou manikúrou, zrazu šušlú a chodia sa pozerať na spiace dieťa, lebo veď je predsa “takééééé náááááádhernééééé.”

Krásne sú aj fotky holých detí na instagrame a fejsbuku, tie mám obzvlášť rada. Hlavne, keď je ich tak 10 za deň.

Deti a hlavne malé bábätká sú naozaj pekné, čisté a nevinné, všetky. Akurát svet mimo materskej dovolenky to absolútne nezaujíma. Tak ja len aby ste vedeli, čo si vaši bezdetní kamoši myslia o pätnástej fotke vášho dieťaťa vo svojom feede 😉

 

Zdieľaj

2 komentáre k “Máme jeden rôčik”

  1. Aaa ! Súhlas stopercentný, práve som objavila tvoj blog a veľmi sa z toho teším s veľmi sa bavím 😃😃 ahoj spriaznená materská duša, ktorej nepreplo z detských hovienok !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *